UCZNIOWIE MOS NR 7 ZWIEDZILI STADION LEGII WARSZAWA

28.11.2019 r. dwudziestu czterech uczniów i trzech nauczycieli MOS NR 7 wybrało się na stadion Legii Warszawa, aby z pomocą przewodnika zwiedzić obiekty 14- krotnego mistrza. Polski, 19- krotnego zdobywcę piłkarskiego Pucharu Polski, 4- krotnego zdobywcę Superpucharu Polski,
Szczypta historii…
Drużyna Legii Warszawa została założona w 1916 roku przez legionistów Marszałka Józefa Piłsudskiego podczas I wojny światowej. Pierwsze mistrzostwo klub zdobył w 1955 r. W tym samy roku Legia wywalczyła też Puchar Polski. Legia jest liderem tabeli wszechczasów Ekstraklasy oraz jedyną drużyną piłkarską w Polsce, która po II wojnie światowej nigdy nie spadła z Ekstraklasy. Legia jest pierwsza drużyną w Polsce, która zagrała w Lidze Mistrzów UEFA i zrobiła to dwa razy.
Zwiedzaliśmy obiekty Legii tzw. TRASĄ BIAŁĄ…
Poznaliśmy trybuny, ławki rezerwowych, trybunę prasową- stanowiska dla komentatorów, salę konferencyjną, strefę biznesową, galerię sław, a w międzyczasie mogliśmy słuchać ciekawych opowieści pana Przewodnika, który wykazał się wielką wiedzą historii meczów i całego klubu. A wszystko trwało ok. półtorej godziny.
Zapewne jeszcze kiedyś tu wrócimy…z kolejnymi pokoleniami uczniów MOS Nr 7.

Tekst: A.D.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content