TRENINGI PIŁKARSKIE NA OSOWSKIEJ

Od początku roku szkolnego 2019/2020 w każdy poniedziałek przez ok. 2 godziny odbywają się w MOS Nr 7 zajęcia piłkarskie mające na celu rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności związanych z grą w piłkę nożną. Miejscem zajęć jest boisko MOS Nr 7. W okresie zimowych większość zajęć treningowych odbywać się będzie na sali gimnastycznej.
Zajęcia prowadzi Andrzej Dąbek- wychowawca , nauczyciel wychowania fizycznego , instruktor piłki nożnej.
Zainteresowanie zajęciami pośród wychowanków MOS nr 7 okazało się tak duże, że trzeba było podzielić chętnych na dwie grupy. Początkowo w treningach brało udział ponad dwudziestu uczniów. Teraz z przyczyn organizacyjnych grupa zajęciowa może liczyć do dwunastu osób.
Podczas zajęć piłkarze mają możliwość korzystać z różnych akcesoriów treningowych, przede wszystkim piłek oraz pachołków, drabinek koordynacyjnych, płotków, trenażera do strzałów oraz treningu bramkarskiego tzw. reboundera, koszulek tzw. kontrastów.Każdorazowo w trakcietreningów uczestnicy wykonują różnego rodzaju ćwiczenia techniczne; przyjęcie , podanie, slalom z piłką , strzały itp. Jak każdy kochający grę w piłkę nożną wie, że najprzyjemniejszą rzeczą w piłce nożnej poza strzeleniem bramki, jest mieć piłkę przy nodze, i dlatego umożliwiliśmy trenującym, aby podczas zajęć każdy miał do dyspozycji swoją piłkę. Dzięki temu trening przebiega płynnie, a chłopcy są bardzo zadowoleni. Oczywiście ulubioną częścią treningu jest ,,gierka” , na którą uczestnicy zawsze z utęsknieniem czekają, aby sprawdzić swoje umiejętności podczas meczu. Pod koniec treningu zazwyczaj odbywa się konkurs rzutów karnych, który wyłania najlepszego wykonawcę karnych w danym dniu. W przyszłości planujemy organizować w trakcie zajęć mecze sparingowe oraz mini turnieje z udziałem drużyn z innych placówek.
Reasumując, udział w zajęciach jest dla wychowanków atrakcyjny; czekają na piłkarskie poniedziałki z utęsknieniem. Zajęcia przynoszą pozytywny skutek w postaci nauki postawy fair play, polepszanie umiejętności piłkarskich, rozwijanie zainteresowań, integracji między wychowankami, skierowanie nagromadzonej energii na właściwe tory, oraz efektywnym spędzaniu czasu wolnego.

Tekst: A.D.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content