XVI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO MOS-ÓW, MOW-ÓW I DOMÓW DZIECKA O PUCHAR DYREKTORA MOS NR 7

06 grudnia 2023 roku po raz SZESNASTY odbył się w MOS Nr 7 Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego MOS-ów, MOW-ów i Domów Dziecka o Puchar Dyrektora MOS Nr 7. Udział wzięło dwanaście  placówek,

PLACÓWKI UCZESTNICZĄCE W TURNIEJU:

1. MOS Osowska ( gospodarze i organizatorzy)
  2. MOS Brożka
  3. SOW Rynek N/Miasta
  4. MOS „SOS” Różana( dawniej Rzymowskiego)
  12. ZPOW Nr 1

Turniej zgodnie z tradycją był rozgrywany w grze pojedynczej i w podwójnej. W grze pojedynczej rywalizowało 23 zawodników,  po 2 osoby na placówkę( ZPOW reprezentował jeden zawodnik); W grze podwójnej każda placówka( poza ZPOW) wystawiała jeden debel. Podsumowaniem była klasyfikacja drużynowa, o której wyniku decydowała punktacja za 6 pierwszych miejsc w grze pojedynczej i podwójnej( 10 pkt za 1 miejsce, 8 pkt za 2 miejsce, 6 pkt za 3 miejsce, 4 punkty za 4 miejsce,  2 punkty za 5 miejsce, 1 punkt za 6 miejsce.

Rozgrywki odbywały się systemem grupowym i pucharowym. W grze pojedynczej zawodnicy grali w ośmiu grupach. Do ćwierćfinałów awansowało 8 zawodników( zwycięzcy grup)

W grze deblowej grano w czterech . Do półfinałów awansowali bezpośrednio tylko zwycięzcy grup. Oprócz meczów o miejsca 1 i 3 odbyły się również mecz o miejsce 5 zarówno w singlu jak i w deblu.

Nasza drużyna z Osowskiej w historii Turnieju trzykrotnie okazywała się najlepsza(2011, 2015, 2017). W tym roku niestety po raz kolejny nie udało się wygrać, ani zmieścić na podium. Zajęliśmy drużynowo miejsce poza pierwsza szóstką nie zdobywając żadnego punktowanego miejsca. To już trzeci rok z rzędu, gdzie wypadliśmy słabo.

Reprezentowało nas dwóch zawodników- Grzegorz Grabowski i Krzysztof Kamiński.

Grześ wygrał dwa mecze w grupie i awansował do ćwierćfinału, gdzie niestety przegrał, a następnie przegrał w meczu o miejsca 5-8 i ostatecznie zajął 7 miejsce.

Krzyś Kamiński jeden mecz w grupie wygrał i jeden przegrał i ostatecznie odpadł.

W grze deblowej nasi tenisiści w grupie jeden mecz wygrali i jeden przegrali nie awansując do półfinału. W meczu o miejsca 5-8 przegrali i ostatecznie zajęli 7 miejsce na 11 par deblowych.

A OTO NAJLEPSI SINGLIŚCI, DEBLIŚCI I DRUŻYNY

Ostateczne klasyfikacje XV Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego przedstawiają się następująco: